Dotacje dla SDW w Polsce

Będziemy bardzo wdzięczni za udzielenie pomocy finansowej na działalność SDW w Polsce, kazda wpłata będzie mile widziana.                                                                     Konto: PKO BP S.A. O/ŁÓDŻ:  2910203 4080000 45 020115 1489

 
 

 

Oglne 2 Kopiowanie 

 wstp

1 Kopiowanie Kopiowanie

  Centralalne Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Pękniętego Serca w Łodzi. Uroczystości prowadziła dyr. Bożena Będzińska - Wosik ze Szkoły 81 im. Bohaterów Dzieci Łodzi. Po wprowadzeniu sztandarów uroczystość uświetliła Międzyszkolna Orkiestra dyrygowana przez dyr. Marka Miszczaka ze Szkoły Podstawowej nr 44, grająca Hymn Państwowy i Hymn Dzieci Wojny oraz wiążankę pieśni patriotycznych.

 

 

uczennica Kopiowanie 

 

 

Uczennica Julia Arkusińska, że Szkoły nr 81 odczytała Apel Pokoju.

 

 

 

 

Prezes Kopiowanie

  

 - Prezes Zarządu Głównego SDW w Polsce Włodzimierz Wołoszyński przywitał w ciepłych słowach wszystkich zaproszonych gości i delegatów oddziałów SDW z całej Polski oraz licznie zgromadzoną młodzież i dzieci ze szkół łódzkich.

 

 

 

 

Jan Sroka

  - Jan Sroka, radca Szefa Urzędu ds Kombatantów i Osób Represjonowanych wypowiedział się w imieniu Szefa Urzędu Jana Józefa Kasprzyka - mówiąc SDW w Polsce ugruntowało swoją pozycję jako organizacja propagująca historyczną pamięć. Dzieciństwo powinno być okresem radości i zabawy, dla Państwa było ono okresem niepewności, strachu, walki o przetrwanie. Tych smutnych przeżyć nikt nie wymaże, a Państwo wkładają wiele wysiłku, by o nich przyponinać. To praca służąca przyszłym pokoleniom, ku przestrodze, by teraz i w przyszłości dzieci nie musiały doświadczać wojny, głodu, śmierci bliskich. Dziękuję Państwu za ten trud i życzę udanych obchodów jubileuszowego święta.

 

Jacek Kurzpa Kopiowanie - Prof nadz dr hab Jacek Kurzępa Poseł RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds wspierania środowisk polskich Dzieci Wojny powiedział, spotykamy się dziś w miejscu szczególnym, w przyjaznym cieniu pomnika Pękniętego Serca, który w sposób symboliczny ale jakże trafnie opowiada historię Waszego tragicznego dzeciństwa, które dokonywało się w czasach pogardy dla ludzkiej godności, życia, respektu wobec najbardziej bezbronnych dzieci właśnie. Czas okropieństw II Wojny Światowej,barbarzyństwo niemieckich i póżniej sowieckich okupantów, odcisnęło niewymazywane piętno na Waszym życiu. Kto jak kto, ale to Wy jesteście najbardziej wiarygodnymi świadkami tych mrocznych czasów, niosąc wraz z własną biografią dowód na to, że są w życiu człowieka także zdarzenia, takie doświadczenia, których nikt, ani nic nie jest w stanie uzdrowić, spowodować mniejszą boleść. Jednocześnie już dziś ZAPRASZAM na kolejny kongres w roku 2018 oraz Kongres szczególny w roku 2019 podczas którego środowiska Polskich Dzieci Wojny gościć będą pod auspicjami ONZ, UNESCO i Unicef dzieci wojen z całego świata, wojen przebrzmiałych ale i tych, których groza dokonuje się w naszych czasach. Po to by razem w reprezentacji dzieci wojen z całego świata proklamować Apel Pokoju. Niech Dobry Bóg ma Was w opiece, rozumne i sprawiedliwe Państwo wspiera, a rodacy dażyli Was należytym szacunkiem i estymą.

Listy gratulacyjne z okazji Centralnych Uroczystości obchodów 45 - lecia SDW w Polsce przesłali:
- Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński,                              
- Prezes Najwyższej Izby Kontroli - Krzysztof Kwiatkowski,                                                                            
- Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska,                                                                                                
- Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego - Henryk Brzyszcz,                                                                            
- Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury - Jacek Sokalski,                                                                                    
- Dyrektor USK na WAM - CSW - Dr n med Wiesław Chudzik,                                                                      
- Dyrektor CKZ i U - Teresa Łęcka

pro patria 0

 

 

 

 Wśród odznaczonym medalem Pro Patria znależli się nasi koledzy z Łodzi Stanisław Klimczak, Stanisław Cymerman, Mirosław Barburski i Adam Barczyński.

  
 

 

 - Prezes Włodzimierz Wołoszyński udekorował m.in. Jana Sroka, Gustawa Wiernickiego, Teresę Łęcką, Joannę Skrzydlewską i Tomasza Trela medalem pamiątkowym 45 - lecia SDW w Polsce.  

T.Trela odznaczenia 10odznaczenia 1

 

 

 

 

 

skrzydlewska odzn Teresa cka odznaczenia

 J.Sroka odznaczenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty Pod Pomnikiem Pękniętego Serca.

J. Skrzydlewska  J. Kurzpa  d  1 k 2 k 3 k

Oglne 1 Kopiowanie Oglne 2 Kopiowanie

Oglne 3 Kopiowanie Oglne 4 Kopiowanie

 skrzydlewska Trela  21427547 1948748698672313 2585197680899737505 o  1  2  

7  1 d Kopiowanie

Prezes Kopiowanie

 

 

 

 

  Na zakończenie drugiego dnia Prezes Włodzimierz Wołoszyński zapowiedział występy Zespołu Pieśni i Tańca "Poltex". 
  

 

 

 

 

 

p1 Kopiowanie

 

p12 Kopiowanie

 

p13 Kopiowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz Prezes Włodzimierz Wołoszyński w tym dniu obchodził swoje urodziny i chyba pierwszy raz miał na swoim Jubileuszu tylu gości.
u1 Kopiowanie u2 Kopiowanie p5 Kopiowanie 
p3 Kopiowanie p4 Kopiowanie p6 Kopiowanie
p7 Kopiowanie p8 Kopiowanie p9 Kopiowanie           
  M.Barburski S.Cymerman   Zdjęcia - Mirosław Barburski    Redakcja - Stanisław Cymerman

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031